ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7245369
*
nr 724 5369
Spegel
Nyrokokostil, förgylld, höjd: 66
Utrop:
800 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2011
kl 19:45:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 19:16:54
1
600 kr
7/11 19:26:17
2
500 kr
7/11 19:30:52
3
600 kr
7/11 19:31:19
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene nyrokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 724 5369
Spegel
Nyrokokostil, förgylld, höjd: 66
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 19:16:54 | 1 | 600 kr |
7/11 19:26:17 | 2 | 500 kr |
7/11 19:30:52 | 3 | 600 kr |
7/11 19:31:19 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene nyrokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58